Codzienne rozważania_26.06.2012

Kto ma uszy do słuchania, niechaj słucha, co Duch mówi” (Obj. 3:22).

Człowiek, czy to mężczyzna czy kobieta, który nie ma wewnętrznego ucha, wewnętrznej ciszy, nie ma wewnętrznego miejsca na słuchanie Pana, nigdy nie będzie tak używany w służbie Pańskiej, a zaznacz to sobie, to musi być Pan, a my musimy być bardzo ostrożni, abyśmy nie dawali miejsca należnego Panu nikomu, żadnemu dobremu człowiekowi czy  temu co napisane. Jest taki czas, gdy musimy odłożyć na bo książki, musimy zamknąć siebie samych na ludzkie głosy, musimy wyciszyć się w Panu i słuchać, a nawet więcej, musimy starać się kultywować, przez łaskę Bożą, ucho, które zawsze jest otwarte na Pana, nawet wtedy gdy otaczają nas inne dźwięki. Jest to trudne, lecz możliwe do osiągnięcia, że wobec huku ulicy i pośpiechu codziennego zgiełku życia, Pan powinien coś mówić; lecz będzie mówił tylko do tych, którzy uznają wartość słuchania Pana i do tych, którzy dają Panu miejsce milczenia, aby mówił, gdy to możliwe. Ucho, które słyszy Pana, gdy wszystkie dźwięki i głosy wokół domagają się uwagi, jest przygotowane i wyszkolone w takich chwilach do oddzielenia się, gdy Pan tego wymaga i sprzeciwienia się  temu, co diabeł nieustannie czyni starając się pozyskać ponownie to ucho dla siebie.

Jest to coś podstawowego (nie staramy się iść głęboko), lecz niezwykle ważnego. Nie ma żadnego znaczenia jak duchowo dojrzali jesteśmy, ty czy ja, ponieważ celem diabła jest odwrócić nasze ucho od Boga, uniemożliwić nam spędzanie czasu w ciszy i wyciszenie ucha dla Boga. Presja i wszystko inne, co się dzieje, gdy tylko zdecydujesz się spędzić czas w ciszy i walka, którą musisz spędzić o to ucho jest prawdą, wiesz o tym. Czy dostrzegasz, że jest z tym coś związane: odrabianie pracy diabła, zauważanie umysłu Bożego na tym Wszechświecie, wszystko co oznacza kapłańska służba, wszystko co sprowadza Boga, jest związane z tym: z Bogiem mającym takie (dyspozycyjne – przyp.tłum.) ucho.

T. Austin-Sparks from: The Servant and Service of the Lord

_________________________________________________________________

25 czerwca | 27czerwca

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *