Codzienne rozważania_27.06.2012

O to się modlę, aby sprawił według bogactwa chwały swojej, żebyście byli przez Ducha Jego mocą utwierdzeni w wewnętrznym człowieku” (Ef. 3:16).

Siła ludu Pańskiego to siła samego Ducha Świętego w wewnętrznym człowieku. W samym środku istoty, głębiej niż myśli, rozum, głębiej niż emocje, uczucia, głębiej niż wszystko to co składa się na tego bardziej zewnętrznego człowieka, co jakichś sytuacjach może wydawać się słabe i niezdolne do zniesienia sytuacji. Wśród zmian w życiu naszej duszy, zmian nastrojów, idei, postaw, uczuć umysłu,  głębiej, tam w środku, jest siła, która nie pozwala popuścić. To jest prawdziwa natura duchowości. Nie jest to jakieś nawet skrajnie silne intelektualne przekonanie czy potężna moc naszej woli. Kiedy te nie są w stanie znieść warunków intensywnego duchowego antagonizmu, opozycji czy konsternacji, mamy to coś bardziej wewnętrznego, właśnie w wewnętrznym człowieku, co jest z Boga – Ducha Świętego: żebyście przez Ducha Jego mocą byli utwierdzeni w wewnętrznym człowieku„.

Wypróbuj to a będzie skuteczne wtedy, gdy umysł jest oszołomiony przez zagmatwaną sytuację, gdy wszystko wskazuje na to,  że popełniony został błąd, że podjęto złą sprawa, wszystko jest błędne – gdy wszystkie uczucia są poruszone, zaniepokojone, wystraszone bądź nie ma żadnych uczuć, gdyż wszystkie zostały po prostu  wyczyszczone – gdy okoliczności obstają przy przeciwnym kierunku do tego, co zostało zdecydowane w najczystszej chwili naszej społeczności z Bogiem. Świat wokół nas, nawet ten całkiem blisko nas, w obszarze naszego własnego życia, życia naszej własnej duszy, jest niezrozumiałą tajemnicą. Wtedy duchowość wykazuje się przez tą wewnętrzną siłę, która trwa; to trwanie, gdy nie możesz iść do przodu; to trzymanie się, gdy nic nie możesz zrobić; to utrzymywanie się, gdy wszystkie siły starają się zwalić cię z nóg. To stanowi miarę duchowości, to jest prawdziwa natura dziecka Bożego. Przeciwieństwo tego będzie rozniesione argumentami, rozsądkiem, wyglądem, okolicznościami i wszelkimi tego rodzaju  rzeczami. To dowodzi braku prawdziwej duchowości. Jednym zdaniem:  prawdziwa duchowość nie jest życiem prowadzonym na zewnątrz, jest to życie z Bogiem właśnie tam, w głębokich wewnętrznych częściach naszej wewnętrznej istoty, gdzie On, Duch, jest.

T. Austin-Sparks from: Filled Unto All the Fullness of God – Chapter 11

_________________________________________________________________

26 czerwca | 28 czerwca

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *