Codzienne rozważania_01.07.2012

byliśmy już całkowicie pewni tego, że śmierć nasza jest postanowiona, abyśmy nie na sobie samych polegali, ale na Bogu, który wzbudza umarłych” (2Kor.1:9).

Nie powinniśmy móc wynosić siebie ani trochę więcej niż możemy sami siebie ukrzyżować, lecz powinniśmy zrozumieć to, że praca Pańska z nami ma to na uwadze. Aby okazała się moc Jego zmartwychwstania, Pan bardzo często musi zająć wobec nas taką postawę, że dopuszcza do sytuacji znacznie przekraczających wszelkie ludzkie możliwości ratunku czy wybawienia, dopuszczać do rozwoju spraw tak daleko, że żadna inna moc w całym Wszechświecie nie jest w stanie niczego uczynić, aby wyratować z tej sytuacji. Dopuścić do śmierci, rozpadu pracy, aby wszystko, całkowicie wszystko w tym Wszechświecie było bezużyteczne, oprócz mocy Jego zmartwychwstania.

Powinniśmy dojść do miejsca, do którego doszedł Abraham, który stał się wspaniałym wzorem wiary, która ruszyła wprost ku zmartwychwstaniu: ” uznał swoje ciało za obumarłe” (Rzm. 4:9; B.W-P.). To jest zwrot,którego apostoł używa pisząc o Abrahamie: „Uznał swoje ciało za obumarłe” i sam doszedł do tego samego: „byliśmy już całkowicie pewni tego, że śmierć nasza jest postanowiona, abyśmy nie na sobie samych polegali, ale na Bogu, który wzbudza umarłych” (2Kor. 1:9). Gdy dochodzi do śmierci, wszystko cokolwiek jeszcze może zrobić człowiek w obszarze stworzonej rzeczywistości, zawodzi,  nic więcej już uczynić nie może. Zmartwychwstanie jest dziełem Boga i wyłącznie Jego. Człowiek może robić dużo rzeczy dopóki ma życie, lecz gdy tego życia nie ma, tylko Bóg może zrobić cokolwiek. I Bóg będzie dopuszczał do tego, aby Jego Kościół i członkowie kościoła często popadali w sytuacje, które całkowicie wychodzą poza możliwości ludzkiej pomocy po to,  żeby On mógł dać pokaz i będzie to wyłącznie Jego pokaz, w którym żaden człowiek nie będzie miał żadnego udziału,  żadnego powodu aby się chlubić.

  T. Austin-Sparks from: Bethany – The Lord’s Thought for His Assembly

_________________________________________________________________

3 czerwca |  2 lipca

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *