Codzienne rozważania_19.07.2012

” Jeszcze raz wstrząsnę nie tylko ziemią, ale i niebem. (27) Słowa: „Jeszcze raz” wskazują, że rzeczy podlegające wstrząsowi ulegną przemianie, ponieważ są stworzone, aby ostały się te, którymi wstrząsnąć nie można” (Hbr. 12:26-27).

Pomimo, że pewne szczególe rzeczy charakteryzowały nowotestamentowe kościoły, Nowy Testament nie daje nam pełnego wzoru, według które to kościoły mają być tworzone i formowane! Nie istnieje plan dla kościoła w Nowym Testamencie i próba kształtowania nowotestamentowego kościoła jest tylko tworzeniem kolejnego systemu, który może być równie legalny, sekciarski i martwy jak inne. Kościoły, takie jak Kościół, są organizmami, z których wyrasta Życie, a to Życie wytryskuje z Krzyża Chrystusa, które jest dostarczane do samej istoty wierzącego.

Prowadzi nas to szczególnego wniosku. Jaka jest nagląca zasada tej nadciągającej powodzi prób, która już uniosła bardzo wielu tych, którzy byli nazywani chrześcijanami, a nawet ewangelicznymi chrześcijanami? Z pewnością jest tutaj tylko jedna odpowiedź: Z jednej strony: służba, której istotą i celem jest „wkorzenianie i ugruntowywanie”, stabilizowanie i budowanie wierzących oraz rzeczywisty wzrost „miary Chrystusa”. Aby taka praca była głęboka, nie powierzchowna, trwała, a nie przejściowa, istotna, a nie ogólna, musi sięgać poza ewangelikalizm! Z drugiej strony: wierzący muszą rzeczywiście szczegółowo badać swoje własne chrześcijaństwo. Czy jest to tylko tradycja, jakieś przypuszczenia, zewnętrzny system, coś, co jest powszechnie akceptowane, bardziej czy mniej? Czy jest to rzeczywiście „przez objawienie Jezusa Chrystusa” w sercu? Prawdziwy droga z Bogiem, wzrastanie w poznaniu Chrystusa, życie w Duchu? Bóg powiedział tak:  to, co może być wstrząśnięte, będzie wstrząśnięte. Co takiego mamy, nie podlegającego wstrząsom, co pozostanie?

By T. Austin-Sparks from:  Editor’s Letter, Nov-Dec 1952

_________________________________________________________________

18 lipca| 20 lipca

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *