Codzienne rozważania_20.07.2012

 

Niech was wyposaży we wszystko, co potrzebne, abyście spełnili wolę jego. Niech Pan przez moc Jezusa Chrystusa wytworzy w was wszelkie dobro, które jest miłe Jemu” (Hbr. 13:21 NLT).

Tak długo, dopóki żyjemy zgodnie z Bożym celem, Jego praca w nas może być wykonywana. Tak naprawdę nie  liczy się nasza aktywność. Bóg bardziej jest zainteresowany pracą wykonywaną w nas, niż tym, co my możemy zrobić dla Niego. Czasami o wiele skuteczniej osiąga swój zamiar, gdy nic nie robimy, niż w czasach zawalenia pracą. Ręka Garncarza spoczywała na Mojżeszu, gdy był na pustyni i nie mógł dużo zrobić – przez te 40 lat po prostu doglądał trzody. Nie jest to nic wielkiego. Niewątpliwie zastanawiał się czasami nad celem tego wszystkiego, nad tym czy jego życie ma jakąkolwiek wartość, lecz zwierzchności i moce coś wydziały i zdumiewały się nad mądrością Bożą. Bóg wiedział, jak wyposażyć tego mężczyznę, jak doprowadzić do tego, aby Mojżesz wykonał Jego plan. Jest tak również w życiu wielu sług Bożych. Bóg pracuje ku dobremu, On kształtuje Swoje naczynia. Wszystko, co Bóg w nas czyni jest mądre, lecz my musimy tego dopilnować, abyśmy nie mieli własnych planów i osobistych ambicji. Glina musi być całkowicie poddana Jego rękom. Jeśli rzeczywiście jesteśmy tutaj dzięki Bogu, możemy być pewni tego, że On dokończy dzieła, że On może w nas wypracować Swój cel. Wtedy okaże się, że zostaliśmy wzmocnieni.

Czy jesteś pewien tego, że żyjesz zgodnie z wielkim Bożym celem? Każdy ma w nim jakiś udział. Paweł, mówiąc o kościele, ilustruje go tak: „całe ciało spojone jest i związane przez wszystkie wzajemnie się zasilające członki„. Nie ma członków ciała pozbawionych swojej funkcji. Każdy jeden musi wykonywać Boże zadanie. Niektóre części mogą być malutkie, a mimo wszystko równie ważne. Musimy pamiętać o tym, że Bóg powołał nas do pewnego zadania, które może zostać zrealizowane, jeśli wyrzekniemy się siebie dla Niego. Bez względu na to, do czego Pan nas powołał, bądźmy gotowi i róbmy to. Życie napełnione Duchem Świętym zawsze cechuje cel. W takim życiu niczego nie można stracić; nie wierzmy w jakieś ogólniki. To nie wystarcza. To, o co Bóg ma na myśli dla nas, jest znacznie bardziej konkretne. Odrzućmy wszelkie osobiste pragnienia i bądźmy napełnieni Duchem pilnej potrzeby – „natychmiast”.  Ci, którzy wiedzą, że zostali powołani przez Boga, którzy zdecydowanie rozpoznają cel swego życie, będą całkowicie oddani temu. Tacy nie mają już więcej żadnego zainteresowania w ziemskich rzeczach. Nie mają czasu do stracenia. Muszą wykupywać czas.

T. Austin-Sparks from: Christ Our All – Chapter 10

_________________________________________________________________

19 lipca| 21 lipca

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

 

 

 

[Głosów: 0   Average: 0/5]

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *