Codzienne rozważania_27.07.2012

Lud, który mieszka w ciemności, zobaczy światłość wielką. Ci, nad mieszkańcami krainy mroków zabłyśnie światłość” (Iz. 9:2).

Jakże wspaniałą rzeczą jest, gdy to Światło przełamuje się nad nami, jak wynosi nas, jak napełnia chwałą, jak zmienia się wygląd zewnętrzny, gdy tutaj przełamuje się duchowe światło. Światło, które nigdy nie spoczywało na ziemi czy morzu, światło z wysokości. Pan Jezus jest sumą wszelkiego Boskiego Światła. On jest tym Światłem. Jeśli tylko twoje oczy zostały otwarte, aby widzieć znaczenie Pana Jezusa, jakże cudowna zmiana nastąpiła, jak powinniśmy być uniezależnieni (dosł.: wyemancypowani). Potrzeba jest taka: zobaczyć Syna Bożego jako tego, który otrzymał przywilej udzielania Boskiego Światła, ponieważ On jest Św. To właśnie wraz z Nim miało przyjść na naszą scenę pełną ciemności i rozpędzić ją. To jest Jego chwałą a ty możesz poznać chwałę Syna Bożego, możesz uwielbiać Go, ponieważ oczy zostały ci otwarte.

On jest tutaj. Dokładnie tak; on, Sam będąc zmartwychwstaniem i Życiem, jest zmartwychwstaniem w każdej chwili, nie tylko w dniu ostatecznym. Pamiętacie jak powiedziała Marta: „Ja wiem, że zmartwychwstanie przy zmartwychwstaniu w dniu ostatecznym”, a Pan na to, zatroskany, w rzeczywistości powiedział: „Tam, gdzie Ja jestem nie ma sprawy czasu, może to stać się teraz”. Tak więc będąc tutaj, może teraz zaistnieć nowe stworzenie ze Światłem nowego stworzenia; a nie, że Ja zapalę światło później,lecz teraz, dzięki tej cudownej interwencji z zewnątrz. Chwała Pana Jezusa, którą miał u Ojca przed założeniem świata, chwała Syna, jest taka: On posiada ten Boski przywilej, prawo, moc i zdolność do przynoszenia Światła. Nikt inny nie może go dać, nie można dojść do tej Światłości. Jest to dar, jest to Jego dzieło. To Jego chwała.

T. Austin-Sparks from: Spiritual Sight – Chapter 6

_________________________________________________________________

26 lipca| 28 lipca

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *