Codzienne rozważania_28.07.2012

Dla Boga nie ma rzeczy niemożliwej i żadne słowo Boga nie będzie pozbawione mocy czy możliwości wypełnienia” (Łk. 1:37 AMP -tłum.rozszerzone/parafraza).

Wydaje się, że ukrytym celem, jakby w tle tego, że Pan Jezus wybrał Swoich dwunastu uczniów, mężczyzn, którzy mieli być Jego stałymi kompanami, zawsze i wszędzie z Nim, było pokazanie i wyrażenie tego, jakie cechy charakteru Pierworodnego przejawiały się wobec innych członków Rodziny. Mówiąc inaczej: jeśli zbada się cechy charakterystyczne zachowania Pana Jezusa w stosunku do Jego własnych uczniów – w czasie, gdy był tutaj, na ziemi – to mamy dobrzy przykład tego, w jakich kategoriach myśli o rodzinie Ojciec. Weźmy, na przykład, wszystkie te niedoskonałości, upadki i słabości dwunastu uczniów i zobaczmy jaką postawę wobec nich przyjmował Pan Jezus. Duch Święty nie oszczędza ich i nie zakrywa tych upadków i słabości, nie znajdujemy żadnej próby przedstawienia ich jako grupy doskonałej. Obraz uczniów namalowany jest jako prawdziwa życiowa historia ze wszystkimi trudnościami, jakie są, dobrymi i złymi, a nieprzyjemne sprawy nie są ukrywane. Żadna zmarszczka z ich twarzy nie zostaje usunięta, widoczni są całkiem wyraźnie. Pan Jezus nie pracował z łatwą grupą, lecz z ludźmi, którzy prowokowali do rozpaczy, lecz jedna rzecz charakteryzowała Jego relację do tej trudnej ekipy, a była to Jego wiara w nich.
Jaką wiarę w tych mężczyzn miał Pan Jezus! Nie była to tylko wiara w nich, nie była to tylko wiara w to, co On w nich widział, lecz była to nieskończona wiara w Ojca co do nich. Zajmował taką postawę: „W porządku, wszystko jest dla Boga możliwe. Oto są ci mężczyźni: są trudni do ogarnięcia, z łatwością mogą doprowadzić Mnie do rozpaczy. Wydaje się, że nigdy nie rozumieją tego, co do nich mówię, wygląda na to, że zawsze mijają się z istotą sprawy. Gdy do nich coś mówię, zawsze łapią to z innej, błędnej, perspektywy; są skrajnie materialistyczni w swoim światopoglądzie, oczekiwaniach i pragnieniach. Wydaje się, że nigdy nie wychodzą poza ten świat i swoje własne interesy, że całkowicie nie są w stanie ogarnąć żadnej duchowej koncepcji. Jednak Ojciec może uczynić cuda z garstką takich mężczyzn; wszystko jest możliwe”.

T. Austin-Sparks from: Filled Unto All the Fullness of God – Chapter 10

_________________________________________________________________

27 lipca| 29 lipca

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

admin

One Comment

  1. P.s.

    Tzn. chcialam powiedziec : czy nie chodzi mu o to aby ludzie zaczeli wierzyc w niego tak jak wierza w Boga? A to juz chyba niebezpieczne , prawda? Obawiam sie ze wlasnie tego wiekszosc wierzacych boi sie i nie chce przyjac do wiadomosci jego istnienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *