Codzienne rozważania_10.08.2012

Wzrostowi jego władzy i pokoju nie będzie końca” (Iz. 9:6 wg wersji ang.).

Wszystko, cokolwiek jest związane z realizacją Bożego celu w stworzeniu człowieka, tego świata oraz Wszechświata, jest sprawą poznania Boga w Chrystusie, co, oczywiście, oznacza poznanie Chrystusa. Każdy aspekt i szczegół Bożej woli i Bożej drogi, i Bożego zakończenia jest sprawą poznania Pana Jezusa. Wszelkie procesy, jak całe życie, spoczywają na tym – na poznaniu Jego. Chrześcijańskie życie ma być jednym stałym wzrostem i rozwojem, i procesem, lecz ma to miejsce wyłącznie wtedy, gdy nasze poznanie znaczenia Pana Jezusa wzrasta coraz bardziej i bardziej. Ten proces nie zakończy się nawet wtedy, gdy opuścimy ten świat, gdy czas ustąpi miejsca wieczności: „a wzrostowi jego Królestwa nie będzie końca”. Stagnacja nie jest znakiem Życia, a Życie zawsze będzie manifestować się w nowych i bardziej wspaniałych i pełnych formach. Tak wiec, poznanie Chrystusa, czy to w czasie czy w wieczności, będzie tajemnicą wzrostu i postępu, będzie trwało również w niebie, potrzebna będzie wieczności, aby je wyczerpać.

Wiedząc, że On jest tak ogromny, tak nieograniczony, tak wielostronny, że możemy widzieć Go tylko z jednej strony za jednym razem, musimy zmieniać miejsca, aby oglądać Go z każdego kąta. W obecnym czasie spoglądamy po prostu na Pana Jezusa tylko pod jednym z wielu kątów, czy jednym z punktów widzenia, co pokazuje na to Jego szczególne znaczenie: że On, w Swej Osobie i Swoim dziele, jest związany z wiecznością, niebiańskim porządkiem. On Sam, w Jego cudownej, skomplikowanej Osobie, jest samym ucieleśnieniem wszystkich zasad i praw wielkiego niebiańskiego porządku. Gdy już wszystko zostanie ukształtowane na podobieństwo Chrystusa, przyjmie Jego cechy charakteru, wtedy będzie jedna wspaniała, harmonizująca ze sobą całość, udoskonalona do jednego, po prostu wspaniała jedność… Zaledwie otworzyłem przed wami okno, przez które możecie zobaczyć Wszechświat.

By T. Austin-Sparks from: Divine Order in Christ – Chapter 3

_________________________________________________________________

9 sierpnia | 11 sierpnia

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *