Codzienne rozważania_28.10.2012

Ale wy jesteście rodem wybranym, królewskim kapłaństwem, narodem świętym, ludem nabytym,…” (1P 2:9).

Wy jesteście świętym narodem” – narodem oddzielonym od tego świata dla Boga. Nowe narodzenie oznacza, że, och, zostało to uczynione jasne dla wszystkich tutaj na początku, ta sprawa jest bardzo ważna. Pan Jezus nie pozostawił ludziom żadnych wątpliwości; ostateczne i absolutne rozdzielenie. On bierze ryzykownych ludzi, powiedziałbyś być może: „Och, dlaczego ich odłączać na bok, dlaczego ryzykować zgorszenie ich, dlaczego zniechęcać ich stale powtarzając „wyjątek, wyjątek, wyjątek”. Pan podjął całe to konieczne ryzyko z powodu tej rzeczywistości, okropnej rzeczywistości: NIE MOŻESZ, nie możesz odziedziczyć Królestwa Niebios, równocześnie trzymając się tego królestwa, które jest wrogie Bogu, żadną miarą… Jak dużo Nowy Testament ma do powiedzenia na ten temat, jak dużo mówi o tym, o chodzeniu w świętości, które jest oddzielone od tego świata dla Boga w sercu, w duszy i w życiu. Jeśli o tym wiemy to ogromna część naszego wykształcenia, naszej duchowej edukacji i dyscypliny w chrześcijańskim życiu pod ręką ŚWIĘTEGO Ducha w nas dotyczy tych rzeczy, które są wymieszane…

Pan wzywa do odrębności życia i świadectwa, prawdziwej odrębności życia i świadectwa. Drodzy przyjaciele, czy nasze życie, czy moje i twoje życie na tym świecie, jeśli chodzi o nasze powiązania, znajomości i tak dalej, jest całĸiem odrębne, bez błądzenia w tym, do której rzeczywistości należymy, do Kogo należymy? Bez mylenia tego? Czy też jesteśmy wmieszani, w kompromisie, zachowujący dobre warunki z tym światem i jego ludźmi rządzonymi przez diabła? Jeśli tak to straszliwie tracimy… Czy jest w naszym życiu coś tak odrębnego, co mówi, że ten mężyczyzna, tak kobieta, ten młodzieniec, ta młoda kobieta, jest całkowicie za Bogiem i nie ma co do tego żadnych wątpliwości, widzi się to za każdym razem, że całkowicie jest (oddzielony/a) dla Boga, że nie bawi się w rzeczy (materialne -przyp. tłum.), nie ma w nim (niej) kompromisu? Twardo to brzmi, lecz to jest konieczne. Czy widzicie czego potrzeba? Drodzy przyjaciele, tajemnicą mocy jest świętość! Tak jest. Tajemnicą mocy jest świętość. Jeśli nasze życie pozbawione jest mocy może to być związane z brakiem czegoś, jakoś z tego skrajnego oddania Bogu, tego oddzielenia dla Boga, swego rodzaju kompromisu gdzieś, jakoś, zawartego z księciem tego świata, który okrada nas z naszej duchowej mocy i żywotności na swoim terenie. Tajemnica mocy jest świętość; choćbyś miał o wszystkim zapomnieć, to jedno pamiętaj!

By T. Austin-Sparks from: A Holy Nation

__________________________________________________

27 października | 29 października

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *