Codzienne rozważania_27.10.2012

Jego bowiem dziełem jesteśmy, stworzeni w Chrystusie Jezusie do dobrych uczynków, do których przeznaczył nas Bóg (dawno temu), abyśmy w nich chodzili” (Ef 2:10).

Spójrz wstecz na swoje życie. Możesz być rozczarowany na wiele sposobów swoim udziałem w tym biznesie. Możesz dostrzegać wiele słabości, gaf i błędów, które zrobiłeś po swojej stronie. Czasami możesz czuć się tak, jakbyś nie był odpowiednią osobą do tej roboty; Bóg pomylił się. Niektórzy z nas tak się czują. Kiedy jednak przyjrzymy się bliżej Bożemu działaniu w nas i poznajemy Boże zasady, widzimy w tym wszystkim cudowną logikę. Ty i ja, zostaliśmy powołani do czegoś, uchwyceni przez Boga z przeznaczeniem do czegoś, umieszczeni przez Boga w jakimś celu i wydaje nam się, że Bóg pomylił się: „Jestem tu niewłaściwą osobą, nigdy nie powinienem tu trafić. Nie mam odpowiednich kwalifikacji do tego, pasuję to jak kwiatek do kożucha. A jednak w taki czy inny sposób Bóg robi to. On ciebie uzdalnia, On przenosi cię dalej, On realizuje pracę ku twojemu własnemu zaskoczeniu i zdumieniu. Gdy chwytasz się Ducha Świętego, dzieje się to – to znaczy, jeśli nie zatopisz się w sobie, nie zrezygnujesz i nie wyciągniesz z tego samego siebie ze względu na to kim jesteś – lecz jeśli uchwycisz się Ducha Świętego, przejdziesz dalej i zbędziesz zdumiony, że przeszedłeś, że Pan dokonał tego przez ciebie, przeze mnie.

Jest ona bardzo spójna z Bożymi zasadami, nie ma tu sprzeczności. Jest ona najbardziej spójna z najgłębszymi zasadami Bożymi. Nikt (żadne ciało) nie będzie się chlubić w Jego obecności. Wszystko wraca do Niego. Bóg – zaznacz to sobie – wybrał „to, co głupiego u świata… słabego,.. co się nie liczy” (1Kor 1:27,28). Występuje tu ten sam wyraz: On wybrał. Jest to całkowicie konsekwentne. Tak, Jego drogi nie dają się odkryć. „Bóg wykonuje swoje cuda w tajemniczy sposób”, ecz jest konsekwentny ze Swym zasadami. Życie w Duchu jest jednym szeregiem potwierdzeń tego, że Bóg wykonuje swój plan. Wyłącznie bunt, uporczywość, pewność siebie i wszelkie formy własnego życia hamują czy zatrzymują; lecz życie w Duchu będzie stałym szeregiem potwierdzeń, dowodów tego, że zostaliśmy do czegoś wybrani. Bóg nie zajmuje się tobą tylko od ręki do usta, po kawałku. Wszystko jest wypracowywane. Dobre uczynki wcześniej zarządzone „są przygotowane, abyśmy w nich chodzili”. Jeśli chodzimy w Duchu to bez względu na to czy to widzimy, czy nie, chodzimy w przygotowanych wcześniej uczynkach i to jest fakt. To po prostu tak wychodzi, tak cudownie, a my musimy uniżyć się powiedzieć: „Tak, Panie, przebacz, że się sprzeczałem, przebacz dyskutowanie sprawy, przebacz stawianie nad tym mojego umysłu i tego, co myślę o tym przeciwko Tobie: Ty jesteś wspaniały, Panie”. I uwielbiamy, i to jest dowodem wybrania, a ty nie potrzebujesz lepszego dowodu od tego. Wszystko to jest wewnątrz Chrystusa przez Ducha Świętego.

By T. Austin-Sparks from: Union with Christ – Chapter 3

__________________________________________________

26 października | 28 października

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *