Codzienne rozważania_24.10.2012

Wtedy przystąpili uczniowie i rzekli do niego: Wiesz, że faryzeusze, usłyszawszy to słowo, zgorszyli się?  A On odpowiadając rzekł: Wszelka roślina, której nie zasadził Ojciec niebieski, wykorzeniona zostanie” (Mt 15:12,13).

Zorganizowane chrześcijaństwo,takie jakie mamy dzisiaj, nie może zrozumieć niczego, co nie jest zorganizowane, reklamowane i prowadzone. Ono musi mieć nazwy, które mają wagę, oznaczają wpływy. Jeśli potrafisz zdobyć ludzi dzięki jakiemuś tytułowi, masz gwarantowane powodzenie dla chrześcijańskiego przedsięwzięcia i dlatego szereg pism i tytułów jest koniecznym rekwizytem powodzenia pracy Pańskiej. Musisz o tym napisać w prasie, musisz złożyć sprawozdanie, musisz być w stanie dać ludziom coś w zamian, aby mogli przeczytać i powiedzieć: „To ma powodzenie”. Jeśli nie możesz tego zrobić, cała sprawa jest skazana na niepowodzenie. Mówią: „Musisz reklamować, musisz mieć publiczność, musisz organizować, musisz na to wszystko znaleźć wsparcie finansowe, aby dalej trwało.” Jeśli tego nie zrobiłeś tak, jeśli nigdy nie znalazłeś się w prasie, jeśli nigdy nikt na ciebie nie zwrócił uwagi, jeśli nigdy nie zaprosiłeś wielkich nazwisk, jeśli nie było w tym niczego, co nie weszło do powszechnej wiadomości, na co ludzie zwróciliby uwagę, jaki jest wtedy wyrok zorganizowanego chrześcijaństwa? „Nie się nie robi, jesteś niczym. To wszystko to coś w rodzaju mysiej dziury”. Czy taka jest prawda? Co powinniśmy na to powiedzieć? Na samym początku widzimy uderzający brak czegokolwiek w tym rodzaju, a były cudowne manifestacje mocy, postęp, skuteczność w takim stopniu, że nic mogło stanąć na drodze. Możemy dojść do tego wniosku, że Pan potrafi wykonać Swoją pracę. Oczywiste jest, że Zmartwychwstały Pan jest w stanie wykonywać Swoją własną pracę; Duch Święty wie jak zarządzać sprawami. Jakże zaskakujące odkrycie! Wybaczcie ironię. Mówię, że to właśnie na tym skupia się Hbr. 12:26-18. „Wstrząsnę ziemią i niebiosami” – co może być wstrząśnięte, zostanie wstrząśnięte, a co nie może, pozostanie; co to takiego? To jest to, co robi Bóg. „Cokolwiek Bóg czyni, trwa na wieku”. To, co czyni Bóg, jest wykonywane w sposób duchowy, jest duchowe, jest niebiańskie, jest wieczne.

Być może znajdziesz się z tego powodu w niepewności, zakłopotaniu, możesz nie wiedzieć, gdzie jesteś, lecz nie mam żadnych wątpliwości co do prawdy tego przesłania. Jeśli wydaje ci się, że nie możesz tego przyjąć, nie zgadzasz się, buntujesz, czujesz, że to jest w poprzek całego twojego wyszkolenia, wszystkiego co akceptujesz; jeśli myślisz, że idzie to pod prąd wszystkiego, co wiesz, proszę cię tylko o jedno: bądź szczery z Bogiem. Proszę cię o to, abyś przyszedł do Boga i poprosił Go, aby otworzył przed tobą znaczenie List do Hebrajczyków, dlaczego został napisany, jakie jest jego znaczenie, dlaczego Bóg go zachował i jakie jest jego zastosowanie teraz. Spędź szczerze czas z Panem. Proszę, nie odchodź rozpalony w duchu, antagonistyczny; nie składaj tego u stóp żadnego człowieka. Co najmniej daj szansę Bogu. .. Oby Pan przekazał Swoją własną interpretację, dał nam szczere serce i pokazał Swoje znaczenie wprowadzając nas do tych przemyśleń.

By T. Austin-Sparks from: The Kingdom That Cannot be Shaken – Chapter 2

__________________________________________________

23 października | 25 października

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *