Codzienne rozważania_26.10.2012

 

I wszedł tam do pieczary, aby tam przenocować. Lecz oto doszło go słowo Pana tej treści: Co tu robisz, Eliaszu?”     (1Krl 19:9)

„Nic tu po tobie” – takie jest znaczenie tego. Tak, prorocy czasami mogą popełniać błędy i popełniali; lecz tak wygląda taka sytuacja: ponieważ widzieli, ponieważ, ze względu na to, co widzieli z myśli Pańskiej, byli całkowicie odrzuceni, Pan mógł wyraźnie wkroczyć w ich błędy i suwerennie odwrócić ich oraz nauczyć czegoś więcej o Sobie i Swoich drogach. Nie znajdziesz tego nigdy u ludzi nieokreślonych. Ci niewyraźni, ci, którzy nie są konkretni, którzy nie zostali odrzuceni, nigdy nie uczą się niczego o Panu. To ci, którzy oddają siebie samych, którzy puszczają i idą wprost zgodnie z tą miarą światła, której udzielił im Pan, to ci, którzy, z jednej strony odkrywają, że ich błędy – błędy ich żarliwości – są brane w garść Boskiej suwerenności i pokonywane; a, z drugiej strony, przez te błędy właśnie są uczeni przez Pana Jego myśli; tego jak On wykonuje różne rzeczy, a jak nie. Jeśli zamierzamy czekać w niejasności i niepewności aż do chwili, gdy będziemy wiedzieć to wszystko to nie nauczymy się niczego.

Czy zauważyłeś, że to ci mężczyźni i kobiety, których serca płoną dla Boga, którzy zobaczyli coś naprawdę od Pana i zostali potężnie uchwyceni przez to, co zobaczyli, są ludźmi, którzy uczą się? Pan ich uczy; On nie pozwala, aby ich gafy i błędy pochłonęły ich ku zniszczeniu. On suwerennie panuje i po dłuższym czasie, będą oni mogli powiedzieć: „W porządku, zrobiłem kilka wstrętnych błędów, lecz Pan miłosiernie chwycił je i obrócił ku dobremu”.
Być takim człowiekiem z wizją, która zbiera razem całe nasze jestestwo i rządzi nami, daje Panu podstawy do tego, aby doglądał nas nawet wtedy, gdy błądzimy, ponieważ to Jego sprawy są na pniu, to o jego sprawy, a nie nasze własne, martwi się nasze serce. Prorocy i apostołowie uczyli się wspaniale poznawać Pana przez swoje błędy, ponieważ były to błędy, nie ich uparta samowola, lecz pasja dla Boga i dla tego, co On pokazał im jako Swój cel.

By T. Austin-Sparks from: Prophetic Ministry – Chapter 3″

__________________________________________________

25 października | 27 października

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *