Codzienne rozważania_06.11.2012


To Ja objawiłem im Twoje imię i nadal będę im je objawiał, aby miłość, którą Ty Mnie umiłowałeś, była w nich i abym ja w nich przebywał” (J 17:26).

Być może czasami bywasz zdumiony, a może skonsternowany i oszołomionym tym, że Bóg używa tego, tego i tego; takiej czy innej osoby. Byłeś skłonny mówić: „To jest sprzeczne ze wszystkim, w co wierzę, że jest potrzebne Bogu do Jego pracy. Widzę w Biblii, że naczynia, aby mogły być używane, muszą Jemu podobać”. Lecz historia nie wskazuje na to. Jak mówię, że Bóg używa nawet diabła, a diabeł nie działa zgodnie z Bożą myślą. Ze względu na Boży cel, rozciąga się nad tym wszystkim Boża suwerenność. Kiedy jednak powiesz to głośno, staje się to przerażające, gdy dochodzi do pracy Bożej. Chodzi mi o to, że możemy pracować dla Boga, jako pracownicy Królestwa, dla panowania Bożego, robić różne wielkie rzeczy, po czym na końcu zostać wyrzuceni! Na końcu, my sami możemy rozlecieć się w kawałki. Oto mamy tutaj taką dziwną sytuację: ci mężczyźni poszli, najpierw dwunastu potem siedemdziesięciu, „oddelegowani w autorytecie” – w udzielonym autorytecie – używali go ze wspaniałym skutkiem, po czym okazuje się, że wiara tych samych ludzi zostaje wstrząśnięta zaraz po Krzyżu; nie ma na czym się oprzeć. Co to mówi?

Dzięki Bogu! Księga Dziejów Apostolskich zmienia całą sytuację, ponieważ Księga Dziejów wnosi ten potężny nowy czynnik: ten Chrystus, Który kiedyś udzielał autorytetu/władzy, teraz zamieszkuje Sam jako autorytet/władza. Teraz dzieła są potężnymi dziełami, lecz nie są to dzieła DLA Pana, lecz są to dzieła PANA. To wszystko dowodzi tego, że to „Chrystus W tobie” jest nieodzownie konieczny do Życia i pracy… Jakże cudowne jest to, że jesteśmy w takim okresie działania Opatrzności, gdy ta jedna rzecz, ponad wszystkie inne, będzie stawać się prawdą: Chrystus w tobie” – Chrystus W tobie!.

By T. Austin-Sparks from: According to Christ – 3

__________________________________________________

5 listopada | 7 listopada

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *