Codzienne rozważania_09.11.2012

ale ten jest Żydem, który jest nim wewnętrznie, i to jest obrzezanie, które jest obrzezaniem serca, w duchu, a nie według litery; taki ma chwałę nie u ludzi, lecz u Boga” (BW).

Prawdziwym Żydem jest ten, który należy do Boga w sercu, człowiek, którego obrzezanie nie jest zewnętrzną fizyczną sprawą, lecz jest dokonane przez Boga na sercu i duszy, a skutek daje taki, że żyje życiem nie dla ludzkiej aprobaty, lecz aby otrzymać aprobatę Boga” (Rz 2:29 Phillips).

 

 Krzyż, jako narzędzie duchowego obrzezania, musi być stosowany do własnego życia głębiej, coraz głębiej, a nawet jeszcze głębiej, ponieważ wydaje się, że nie ma jemu końca. Jest to bolesna, ciemna strona. Co dzieję się po drugiej stronie? Czy nie jest tak, że to miejsce zostało uczynione dla Chrystusa. Prawdziwe ziarno, ziarno Chrystusa, wzrasta coraz bardziej się przejawiając. Przeciwieństwem tego, nad czym się zastanawialiśmy – siły intelektu, emocji i woli – jest łagodność. Powiedział:  „Weźcie na siebie Moje jarzmo i uczcie się ode Mnie: że jestem cichy i łagodnego serca” (Mat 11:29). Dąż do tego całkowicie, a na pewno rozpoznasz, że było coś radykalnie innego w głębi Jego istoty.
Powiedziałem, że nie jesteśmy w stanie zliczyć całego zakresu tej ego-zasady, tych miliardów form wyrażania-siebie, zajmowania-sobą, użalania nad-sobą, zważania na – siebie, świadomości – siebie, zadowolenia z -siebie (samozadowolenia). Nawet w naszych chrześcijańskim życiu, w naszym oddaniu Panu, cieszymy się, gdy inni ludzie widzą, jak bardzo jesteśmy oddani i jak pokorni! I to jest właśnie to ego, to nędzne – mogę użyć tego wyrazu? – śmierdzące ego, które wyłazi za każdym razem. Ponieważ prawdziwe dziecko Boże jest nieświadomie siebie, straciło świadomość siebie samego w każdej dziedzinie. Jeśli inni ludzi wskazują na coś dobrego w nich, nie zdawali sobie z tego sprawy, nie mieli świadomości tego. Są zaskoczeni tym, że ktokolwiek mógłby powiedzieć cokolwiek dobrego o nich; nie są tego świadomi. Z drugiej zaś strony, czy gdyby ludzie byli krytyczni, wskazując upadki, tak, oni mówią: „Tak, wiem; stawiałem to przed Panem” bądź: „Już z tym idę do Pana. Nie zwodzę w tym samego siebie”. Takie jest prawdziwe dziecko Niebios.

By T. Austin-Sparks from: The Israel of God – Chapter 5

__________________________________________________

8 listopada | 10 listopada

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *