Codzienne rozważania_11.11.2012

Niech się nie chlubi mędrzec swoją mądrością i niech się nie chlubi mocarz swoją mocą, niech się nie chlubi bogacz swoim bogactwem! Lecz kto chce się chlubić, niech się chlubi tym, że naprawdę Mnie zna i rozumie to, że Ja jestem Panem” (Jer 9:23,24 NLT)

Dlaczego Pan nie robi tego, co nam się wydaje, że powinien zrobić? Jest to przecież owo proste wołanie duszy o dowód, demonstrację; i to dlatego – wydaje się, że to jest bardzo oczywiste – te wielkie, robiące wrażenie imprezy, organizowane wielkie przedsięwzięcia i wspaniałe akcje na stojąco, w ogóle to wszystko, co jest widoczne, przyciąga do siebie tłumy chrześcijan. Jeśli gdzieś pojawiają się jakieś manifestacje czyli to, co dla nas jest oczywistym dowodem, tam też znajdą się tłumy. Imitując dzieła Ducha Świętego i przedstawiając je jako demonstracje i dowody, przeciwnik może unosić ze sobą tłumy. Jesteśmy tak podatni na wpływy, musimy coś mieć i jest to dokładnie ta sama zasada, którą rządzili rządzący. Nie byli przygotowani na to, żeby zastosować zasadę Krzyża w taki sposób – aż do skrajnego opróżnienia siebie, doprowadzenia do końca wszystkiego, jedynym wyjątkiem był Pan…

O czym tak szczególnie ważnym mówili prorocy? O poznaniu Pana. To, czego brakowało ludowi Pańskiemu w dniach proroków to poznania Pana. Było mnóstwo ludzi, którzy byli gotowi na to, aby przyjąć Pana ze względu na to, co On mógł dla nich zrobić, lecz ze względu na Samego Pana… ach, to zupełnie inna sprawa. O co Panu chodzi wobec ciebie i mnie? Czy przede wszystkim chce, abyśmy coś robili? Współcześnie myślenie o tym, co jest z Boga, głównie kojarzy się z tym, co się dla Niego robi, z pracą, w którą się angażujemy i tak dalej – czyli z tym, co jest obiektywne i zewnętrzne. Niemniej, w głównej mierze Pan nie jest zainteresowany tym, ile dla Niego robimy, lecz o wiele bardziej interesuje Go to, bez względu na to czy robimy dużo, czy mało, aby najdrobniejsza nawet rzecz wynikała z poznania Jego Samego. W chrześcijańskiej pracy i działalności można zrobić dla Pana wszystko, podobnie jak w każdej innej pracy, lecz może to nie wynikać z głębokiego poznania Boga. Bardziej niż czymkolwiek innym Pan jest zainteresowany tym, abyśmy poznali Jego.

By T. Austin-Sparks from: Prophetic Ministry – Chapter 5

 __________________________________________________

10 listopada | 12  listopada

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *