Codzienne rozważania_09.12.2012

Zrozumieliście to wszystko? Odpowiedzieli mu: Tak. A On rzekł do nich: Dlatego każdy uczony w Piśmie, który stał się uczniem Królestwa Niebios, podobny jest do gospodarza, który dobywa ze swego skarbca nowe i stare rzeczy” (Mt 13:51,52).

Czy masz serce dla Pana? Czy masz serce dla Królestwa Bożego? Rzeczywiście, czy jest to sprawa serca? Pan mówi, że jeśli naprawdę masz serce to będzie oznaczało duchowe zrozumienie… Są ludzie, których dobre serca nie są zbuntowane przeciwko Panu. Nie są to ci, którzy mówią: „Nie chce Słów Pana”. Reagują na Pana i pochodzi to z ich serc. Lecz inni dobrzy ludzie reagują z rezerwacją. Niektórzy bardzo dobrzy mówią: „Jeśli pójdę całkowicie za Panem, wiesz co moi przyjaciele pomyślą o mnie? Czy wiesz, co ludzie w moim kościele powiedzieliby o mnie? A wiesz, może to wpłynąć na moją biznesową pozycję. Muszę być ostrożny. Nie mogę tracić swego wpływu na innych. Muszę myśleć o tym, co inni ludzie pomyślą i powiedzą. W końcu moja rada tego oczekuje ode mnie. Jeśli rzeczywiście pójdę na całego za Panem, moja ludzie w radzie wściekną się. Może będę musiał zrezygnować”. Rozumiesz, co mam na myśli? Bardzo dobrzy ludzie, lecz będący pod wpływem polityki. Rozmawiałem kiedyś z mężczyzną, który w miarę rozmowy zobaczył, o co mi chodziło. Gdy już skończyłem, powiedział tak: „Tak, panie Sparks, masz całkowicie rację. Zupełnie się z tobą zgadzam, lecz gdybym poszedł tą drogą, którą ty idziesz, uraziłbym wszystkich moich przyjaciół. A w mojej pracy dla Pana, ludzie zaczęli by wycofywać swoje finansowe wsparcie. Muszę więc myśleć o moich ludziach i pracy Pańskiej”. Bardzo dobrzy ludzie, bardzo oddani Panu. Nie ma co do tego żadnych wątpliwości, że kochają Pana, lecz widzisz tutaj powściągliwość. O Kalebie ze Starego Testamentu powiedziano, że miał innego ducha i całkowicie szedł za Panem…

Mówię do was: czy zrozumieliście to wszystko? Mam znacznie więcej do powiedzenia o duchowym zrozumieniu, lecz, ach, jakże to jest ważne, aby mieć oczy do patrzenia, aby widział poza tymi rzeczami, które się mówi i czyni, i poza treść. Oni tak dużo tracą. Proś pana, aby dał ci duchowe zrozumienie, a jeśli nie rozumiesz, nie mówi, „Ja nie rozumiem”. Idź do Pana i powiedz: „Panie, daj mi zrozumienie. Otwórz oczy mego serca”. To pokaże, że poważnie traktujesz Pana, a jeśli poważnie traktujesz Pana, Pan będzie poważnie traktował ciebie.

Oryg.: T. Austin-Sparks from: „That They May All Be One, Even As We Are One” – Meeting 6

_________________________________________________________________________

8 grudnia | 10  grudnia

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *