Codzienne rozważania_11.12.2012

Władza należy do niebios” (Dn 4:23).

Mamy dziś ogromną potrzebę tego, aby władza należała do Niebios, lecz musi to robić Duch Święty, a my musimy zrozumieć fakt, że to, co mamy dziś w zorganizowanym chrześcijaństwie to nie władza niebios. Duchowi ludzie Boży czują się coraz bardziej oddzieleni od starego systemu chrześcijaństwa i kościołów, i kościelnych systemów. Ludzie rozpoznają głębokie niezadowolenie z tego, co tak długo trzyma się gruntu i podnosi się wołanie o duchową rzeczywistość. Wiele kazań jest mądrych i przepełnionych umysłowymi umiejętnościami, lecz nie zaspokajają głodu ducha. Mamy całą tą działalność, lecz nie ma duchowego Życia i wierzę, że Pan zamierza pokazać nam naturę tego, co jest w niebie. To, co człowiek sprowadził na dół, na ziemię, przejął i uwiecznił to w najlepszym razie słaba imitacja rzeczy niebiańskich, lecz w przeważającej części to karykatura.

Człowiek złapał niebiańskie rzeczy, sprowadził na dół, na ziemię i zrobił z nich rzeczy ziemskie; właśnie tutaj pobłądzono na początku. Początkowo, wszystko było z Ducha. Ludzie gromadzili się w swych domach czy gdziekolwiek indziej. Nie było „tego miejsca”, nie było „tej służby”, był Pan a oni krążyli wokół Niego. Lecz przyszedł dzień, w którym powiedzieli sobie: „Musimy mieć publiczne budynki”, następnym czynnikiem stała się architektura i tak sprawy się rozwinęły, że oni sami stali się na ziemi czymś, co mieli zauważać ludzie. Chcieli pociągać ludzi i to był pierwszy krok w stronę największych niebezpieczeństw, które ostatecznie przejęły kościół. Dla prestiżu, uznania, aby przyciągać świat, a wynik jest taki, że w kościele otrzymuje się ludzką mieszaninę. Jeśli uda się dodać do tego jakieś sławne nazwiska, da się tych ludzi przyciągać, a jednym z największych kroków diabła było spopularyzowanie kościoła. To, co w kościele najważniejsze, że kościół i Chrystus są tajemnicą dla naturalnego człowieka i że nie ma żadnego pożytku oczekiwać od naturalnego człowieka, że to doceni, zostało utracone. Kościół, zgodnie z zamysłem Bożym, jest zasadniczo czymś duchowym. To, co naprawdę panuje to Boża koncepcja, a nie nasza, i jeśli zamierzamy iść z Panem, będzie konieczny cały system zmian, a my będziemy coraz bardziej i bardziej patrzeć na sprawy z punktu widzenia niebios. Musi funkcjonować system z niebios, aby widać było efekty niebios.

Oryg.: T. Austin-Sparks from: The Heavens Do Rule – Chapter 2

_________________________________________________________________________

10 grudnia | 12 grudnia

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *