Codzienne rozważania_13.12.2012


Modlę się o to, aby oczy waszego serca zostały oświecone” (Ef 1:18 NIV).

Oczy waszego serca zostały oświecone...” – przenikliwa miłość. Miłość jest tak daleko od ślepoty jak niebiosa od ziemi. „Miłość jest ślepa”? Nie, nie ta prawdziwa miłość. Faktem jest, że prawdziwa miłość widzi wszystko, lecz przewyższa wszystko. Miłość Chrystusa do Jego uczniów nie była ślepą miłością, taką która nie znała Jego mężczyzn, miłością oszukaną, zwiedzioną, zmyloną, która w końcu odkryła, że ci mężczyźnie to nie byli tacy, jak Jemu się wydawało. Nie, „On… wiedział co jest w człowieku” (J 2:24). Jego miłość widziała wszystko i mogła dokładnie powiedzieć im, co zrobią w przyszłości; lecz ta miłość wytrwała wobec tego wszystkiego. Miłość widzi wspaniale.

Jeśli jesteś pochłonięty płonącą miłością do Pana, szybko bardzo będziesz w stanie wywęszyć, co jest wątpliwe i niejasne. Nie ci potrzebne, żeby ci często i stale mówiono, gdy coś jest nie tak. Nie, miłość do Pana szybko otworzy ci oczy, abyś widział i czuł, że coś potrzebuje naprostowania. Możesz w tym czasie nie wiedzieć jeszcze, co to jest takiego, lecz będziesz miał odczucie, że nie wszystko jest w porządku. Miłość zrobi to dla ciebie. Wszystkie instrukcje tego świata nie dadzą ci tego. Można ci będzie pokazać Słowo Boże do wszystkich punktów i możesz powiedzieć: „W porządku, skoro tak mówicie, ponieważ to jest w Biblii, zrobię to, będę posłuszny”. Czy myślisz, że to wystarczy? Takie coś nigdy nie przechodzi przez oczy twojego serca, lecz, zważ na to, jeśli ta miłość, ta przenikliwa miłość naprawdę wypełniła twoje serce całą inteligencją Ducha Świętego, zamieszkującego w tobie to on da ci odczucie i nie potrzebujesz, żeby ci ktoś o tym mówił, bądź jeśli ma to zostać ci przedstawione na podstawie Słowa, to wewnątrz ciebie miłość powie: „Tak, wiem, że to jest w porządku, Pan powiedział, że jest w porządku”. Czy nie sądzisz, że tego rodzaju chrześcijaństwa potrzebujemy i, ostatecznie, tego Pan potrzebuje? To właśnie Pan miał na myśli od samego początku i on wzywa tą pierwszą miłość, która jest jak świat zapachów, abyś wiedział, co należy odrzucić, a co dodać, jakie poprawki są konieczne i co stosownie do tego zrobić. Nie musisz chodzić w kółko i mówić: „Proszę zrób to; czy nigdy nie zauważyłeś, że możesz pomóc w ten sposób?” Nie musisz tego robić tam, gdzie jest oddanie, czujna przez cały czas miłość, raźność, uwaga, gotowość do działania bez nagabywania. Prawdziwe oddanie Panu jest czymś, co sięga daleko poza legalność. Pierwsza miłość jest miłością przenikliwą.

Oryg.:  T. Austin-Sparks from: „His Great Love” – Chapter 6

_________________________________________________________________________

12 grudnia | 14 grudnia

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskic

[Głosów: 0   Average: 0/5]

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *