Codzienne rozważania_04.02.2013

Bezsprzecznie wielka jest tajemnica pobożności„(1Tym. 3:16 NIV)

 Zbyt często w czasie cierpienia, próby, przeciwności, w okresie, gdy Szatan mocno naciska, kiepską pociechą zdaje się być, gdy ktoś mówi ci, że choć nie widzimy w tym nic znaczącego to jednak Bóg poleca aniołom, a moce i zwierzchności są wprowadzane do działania ku naszemu dobru. Nie czerpiemy z tego wielkiej pociechy, jeśli jednak dobrze zrozumieliśmy to, myślę, będziemy zdawać sobie sprawę z tego, że o ile w takim czasie nie spełniamy jakiejś bardzo wielkiej służby na ziemi to jednak jest wielka służba dziejąca się na rzeczy zwierzchności i mocy przez nasze instrumentalne poddanie się. Nie sądź, że bieganie na nabożeństwa i wykonywanie pracy dla Pana jest jedyną służą, jaką członkowie Kościoła mogą wypełniać. Służba może być równie dobrze wykonywana, w czasach, gdy te rzeczy zostają zablokowane, a cała ziemska aktywność Pana zatrzymana, gdy jesteśmy w jednym z tych bolesnych okresów niedziałania.

Nie sądź, że z powodu tego braku aktywności nie odbywa się żadna służba, czy że wszystko tego rodzaju w takim czasie zostało odcięte. Oto jest słowo: „...aby TERAZ nadziemskie władze i zwierzchności w okręgach niebieskich poznały przez Kościół różnorodną mądrość Bożą” – nie w przyszłych wiekach, lecz teraz. One to właśnie, na podstawie tego jak Pan przeprowadza nas przez te bardzo trudne i doświadczające przeżycia, uczą się, co Pan robi w Kościele.

T. Austin-Sparks from: The Battle for Life – Chapter 4

_______________________________________________________________________________

3 lutego |5 lutego 

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich

[Głosów: 0   Average: 0/5]

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *