Codzienne rozważania_17.02.2013

A Jego domostwem my jesteśmy„(Hbr. 3:6)

Przy tym wszystko czego Pan potrzebuje i co chce zrobić w dziedzinie odnowienia Jego pierwszej myśli, Jego pierwotnej idei dla Jego ludzi to odnowienie duchowej rodziny i nie jest to na końcu listy  Jakikolwiek świeży ruch Boży, który odnosi się do Jego pierwotnej myśli będzie z całą pewnością ponownie wprowadzał duchową rodzinę i wszystko, co to oznacza. Może to oznaczać załamanie wielu rzeczy; może oznaczać, że kawał błędnych koncepcji zostanie odstawiony na bok; może być tak, że cały tradycyjny system będzie odrzucony.

Z życiem duchowej rodziny i wychowaniem w rodzinie wiąże się ogromna wartość. Nie ma lepszej nauki niż szkolenie w rodzinie. Nie znajdziesz odpowiedniego zastępstwa tej instytucji. Rzeczywiście, odpowiedzialni i użyteczni Pańscy mężowie i niewiasty nie są trenowani w instytucji, lecz w rodzinie. To właśnie brak tego rodzinnego wychowania (treningu) powoduje tak często, że ci, którzy ruszają do pracy Pańskiej, ponoszą klęskę w dziedzinie relacji. Tragedia tak wielkiej części pracy Bożej jest tragedią zniszczonych relacji pracowników zebranych razem w sposób organizacyjny, którzy nigdy nie przeszli procesu dyscypliny rodzinnego życia, stąd nie wiedzą jak wspólnie żyć i pracować z trudnymi ludźmi. Trenowanie duchowej rodziny i konieczności utrzymywania bardzo bliskich relacji mają ogromną wartość. Słyszeliśmy o chrześcijanach (ludziach chodzących do kościoła), którzy mówią, że oni nie chcą wchodzić w zbyt bliskie związki ze innymi chrześcijanami i członkami kościoła, a raczej wolą wiedzieć niewiele. Jest to porażka i oznacza dla Pana ogromną stratę. Bożym sposobem jest wprowadzenie ludzi w jak najbliższe relacje, a nie eliminowanie tych najtrudniejszych. Jego rodzina jest bardzo szczególna, składa się ze wszelkich typów, a niektóre typy są bardzo zabawne, co zapewnia podstawy do cudownego szkolenia.

T. Austin-Sparks from: Filled Unto All the Fullness of God – Chapter 6 

__________________________________________________________________________________

16lutego |  18 lutego

 Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

 

[Głosów: 0   Average: 0/5]

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *