Codzienne rozważania_06.03.2013

Chrystus wyzwolił nas, abyśmy w tej wolności żyli. Stójcie więc niezachwianie i nie poddawajcie się znowu pod jarzmo niewoli prawa” (Gal. 5:1 NTL).

Legalizm zawsze krzyżuje Chrystusa na nowo, ponieważ legalizm eliminuje największe słowo w chrześcijaństwie. Słowem stojącym nad drzwiami do prawdziwego chrześcijaństwa jest: „Łaska„. Legalizm zawsze ściera „Łaskę” i umieszcza na tym miejscu „Prawo„. Łaska jest głównym słowem w słowniku chrześcijanina. Czy zauważyłeś już, że tam gdzie legalizm osiąga swój najpełniejszy wyraz zawsze umieszcza się ukrzyżowanie w miejsce pustego grobu? Oznaką chrześcijanina jest pusty grób. To jest „Życie ze śmierci”. Oznaką legalizmu jest krzyż – „martwy Chrystus”. Legalizm zawsze niesie śmierć, a najważniejsze w Chrystusie jest zmartwychwstanie. Jest to Życie wynikłe ze śmierci. Właśnie to zobaczył Paweł, gdy upodobało się Bogu objawić mu Swego Syna. Powiedział: „Pozwólcie, że pozbędę się tego całego systemu legalistycznego. Jezus z Nazaretu Którego ukrzyżowaliśmy, żyje. Został On objawiony jako żywy w moim sercu”.

Jeśli naprawdę widzieliśmy Pana Jezusa, powinniśmy zostać wyzwoleni. Niektórzy z nas przeżyli to. Byliśmy w legalnym systemie. naszym horyzontem był ten system. Nadszedł taki dzień, gdy Pan otworzył nasze oczy, abyśmy naprawdę zobaczyli znaczenie Chrystusa i cały system legł w gruzach jako całkowicie nonsensowny. Nie, my nie mamy mówić: „wyjdźcie z tego i tego, a wejdźcie w to coś innego”. Samo „musisz” czy „będziesz” nie należy do tej rzeczywistości – należy do starego systemu prawnego. To „muszę” staje się sprawą duchową, a nie prawną. Możemy powiedzieć o Pawle, że było w jego duchu potężne „muszę”. „Zobaczyłem Pana i widzę coraz więcej, i więcej tego, czym Pan jest a to kształtuje we mnie ten wielki przymus. „To jedno czynię: zapominając o tym, co za mną, i zdążając do tego, co przede mną, zmierzam do celu, do nagrody w górze„. Nie mówimy więc: „Zmień swój system”, lecz mówmy: „Proś Pana, aby objawił ci Swojego Syna”. Wtedy zaczyna się wspaniałe dzieło wyzwolenia.

T. Austin-Sparks from: „That They May All Be One, Even As We Are One” – Meeting 29

____________________________________________________________________________________________

5 marca| 7 marca

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich

[Głosów: 0   Average: 0/5]

admin

One Comment

  1. To chyba najlepszy tekst Sparksa: „tam gdzie legalizm osiąga swój najpełniejszy wyraz zawsze umieszcza się ukrzyżowanie w miejsce pustego grobu”.
    Dzięki!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *