Codzienne rozważania_08.03.2013

Uważnie badacie Pisma, ponieważ sądzicie, że macie w nich macie żywot wieczny” (Jn. 5:39 NIV)

Służba jest przejawem Życia, a nie ubraniem uniformu i tytułem. Kiedyś wydawało mi się, że być w służbie to wykonywać jakąś szczególną pracę, wyjść z biznesu i być, tak, duchownym! I tak wchodzi się w te rzeczy. Wielu, bardzo wielu pracuje i mozoli się, łamiąc sobie serca, bojąc się zostawić ten porządek rzeczy, aby nie zniszczyć, co uważają za Boskie powołanie. Wielu innych nie może wyjść z tego, ponieważ jest to źródłem ich zaopatrzenia i też łamią sobie serca. To wszystko jest kłamstwem. Służba nie jest takim systemem. Służba jest przejawem Życia, czyli inaczej mówiąc: jest to praca wykonywana na zewnątrz przez Chrystusa zamieszkującego wewnątrz. Przed każdym, kto usługuje na jakimkolwiek innym gruncie leży katastrofa. Gdy Pan ma jakiekolwiek możliwości działania w nas, a my faktycznie ufamy Mu w tym i zajmujemy tam pozycję, On pokaże nam, że jest dość służby dla nas; nie będziemy musieli chodzić w kółko i szukać jej. Prawdziwa praca tak często zmusza nas do zejścia w dół, do ziemi, uwalniając nas od obecnego złego wieku i jego koncepcji służby, do służby niebiańskiej.

Naszym wzorem jest Pan. W życiu tego Niebiańskiego Człowieka widać spontaniczną służbę, służbę w odpocznieniu. Tego pragnę. Nie znaczy to, że mamy być nieuważni, lecz uwalnia nas to od tak wielu niepotrzebnych zmagań. Tacy powinniśmy być. Oby Pan doprowadził nas tam; niebiański Człowiek z niebiańskim Życiem jako pełne niebiańskie Zaopatrzenie.

T. Austin-Sparks from: All Things in Christ – Chapter 7

_____________________________________________________________________________________________

7marca| 9 marca

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich

[Głosów: 0   Average: 0/5]

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *