Codzienne rozważania_09.03.2013

Abyście zdołali pojąć ze wszystkimi świętymi, jaka jest szerokość i długość, i wysokość, i głębokość, i mogli poznać miłość Chrystusową, która przewyższa wszelkie poznanie, abyście zostali wypełnieni całkowicie pełnią Bożą”           (Ef. 3:18,19).

Cechą charakterystyczną życia kierowanego przez Ducha Świętego jest to, że jest ono stale, coraz bardziej i bardziej zajęte Chrystusem, że w miarę upływu czasu Chrystus staje się większy i większy. Skutkiem pracy Ducha Świętego w nas jest doprowadzenie do plaży potężnego oceanu, który sięga daleko, znacznie poza nasz zasięg wzroku i zaniepokojenie, które czujemy – Och, głębokości pełni Chrystusa! Jeśli przeżyjemy tyle co przeciętny człowiek to nadal będziemy znajdować się tylko na skraju tej potężnej pełni, którą jest Chrystus.

Zanim jednak pójdziemy dalej, staje się to wielkim wyzwaniem. Nie są to tylko słowa, nie jest to tylko retoryka – jest to prawda. Zapytajmy natychmiast naszych serc: Czy tak jest w moim przypadku? Czy ja znam ten rodzaj życia? Czy dochodzę do stanu desperacji w tej sprawie? Chodzi o to, że zaglądamy w dal na tyle daleko,  ile daje do zrozumienie Chrystus, że wiemy, że zostaliśmy pokonani, że jesteśmy poza naszą głębią i że nigdy nie sięgniemy do tego wszystkiego. Jest to tak dalece ponad nami, tak dalece poza, a jednak jesteśmy stale nas pociąga. Czy przeżywasz tą prawdę? Jest to cecha charakterystyczna życia  kierowanego przez Ducha Świętego; w miarę jak podążamy, Chrystus staje się coraz większy i większy. Jeśli taka jest prawda to taka jest droga Życia. Gdybyśmy kiedykolwiek mieli dojść do miejsca, w którym będzie nam się wydawać, że wiemy, wiemy wszystko, że osiągnęliśmy i z tego powodu zatrzymali się to możemy przyjąć, że Duch Święty zaprzestał działania i że życie stało się daremne.

 T. Austin-Sparks from: The School of Christ – Chapter 1

_____________________________________________________________________________________________

8 marca| 10 marca

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich

[Głosów: 0   Average: 0/5]

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *