Codzienne rozważania_10.03.2013

Kto przychodzi mnie nigdy łaknąć nie będzie, akto wierzy we mnie, nigdy pragnąć nie będzie”   (Jn. 6:35).

Ja jestem chlebem żywota” (Jn6:35). „Ja jestem światłością świata” (Jn. 8:13). „Ja jestem dobrym pasterzem” (Jn10:14). „Ja jestem prawdziwym krzewem” (Jn 15:1). „Ja jestem zmartwychwstanie i żywot” (Jn 11:25). Oto wielki JA JESTEM, mówi kim jest. Wtedy zauważasz, jak często łączy to z czasem przyszłym. Ten czas przyszły i „Ja jestem” w Ewangelii Jana są ogromnie ekspresyjne – nie zawsze przy pomocy tych samych słów, lecz w odpowiednim kontekście dochodzi się do tego samego wniosku.

Lecz oto mam kilka z tych przyszłych wydarzeń. „Ja jestem chlebem żywota.. kto spożywa ten chleb, żyć będzie na wieki” (Jn 6:58). „Ja jestem światłością świata; kto idzie za Mną, nie będzie chodził w ciemności” (Jn 8:12). Związek między tym, kim On a nami samymi jest taki: „każdy kto wierzy we mnie„. Co z JA JESTEM staje się prawdą dla tego, który wierzy? „Kto wierzy we mnie, nie umrze na wieki” (Jn 11:26), „…łaknąć nie będzie” (Jn. 6:35), nigdy nie będzie błąkał się jak owca bez pasterza, będzie strzeżony i prowadzony przez kogoś podobnego do pasterza. „Nie będzie chodził w ciemności, lecz będzie miał światło życia„.  Co z JA JESTEM staje się prawdą. „Ja jestem zmartwychwstanie i żywot; kto wierzy we Mnie, choćby i umarł, żyć będzie, a kto żyje i wierzy we Mnie, żyć będzie„. Jakież dobro daje JA JESTEM, gdy wierzysz.

Jeszcze teraz tym nie jesteśmy. Ja jestem martwy: On jest żywy. Nigdy nie będę niczym więcej niż martwym, lecz On jako życie może stać się Życiem we mnie w mojej śmierci, jeśli tylko uwierzę. Jestem głodny, duchowo głoduję: On jest Chlebem i nie muszę być głodny. Choć zawsze będę głodny sam w sobie to jednak On stanie się Chlebem, który zaspokoi. Pomyśl o tym! Nie muszę już więcej być głodny, jestem tutaj na wsi, odcięty, bez społeczności, bez jedzenia; jestem gdzieś daleko w jakimś miejscu, gdzie nie ma duchowego chleba, a On mówi: „Kto spożywa Mnie, głodny nie będzie„. Czy to zależy od tego, gdzie jestem, jaka jest sytuacja czy okoliczności jeśli chodzi o dostarczenie duchowego chleba? Nie, To On Sam, nie miejsce; On Sam, nie okoliczności. Jak to możliwe? – „Kto uwierzy„.

T. Austin-Sparks from: Features Of Zion – Chapter 4

_____________________________________________________________________________________________

9 marca| 11 marca

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich

[Głosów: 0   Average: 0/5]

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *