Codzienne rozważania_11.03.2013

…aby wszyscy byli Jedno, jak Ty, Ojcze, we Mnie, a Ja w Tobie” (Jn. 17:21)

Czymże więc, jest być jedno z Chrystusem? Jest to jedno z Nim jako nowe stworzenie, jako Człowiekiem nowego stworzenia; jedno z Nim w Życiu, które jest życiem owego stworzenia przez Ducha Życia. Jakie jest znaczenie tej jedności? Takie, że wyłącznie przez taką jedność może być wykonywana Boża praca. To, co Nim kierowało w relacji z Ojcem, kieruje nami. Nie da się zrobić niczego poza tą jednością. Nie jest to sprawa działania czy zobowiązań przed Bogiem, nawet tych z najlepszymi intencjach. Nasze zdanie na temat tego, co jest konieczne do wykonania dla chwały Pańskiej, niekoniecznie jest kryterium do służby. Do służby Pańskie trafia wiele różnych rzeczy przez prosty, choć szczery i uczciwy osąd serca, gdy one wydaje się, że jest to coś dla Boga, że trzeba to koniecznie zrobić. Na przykład, jakaś tragiczna sytuacja wzywa do działania. Mamy środki na to, aby zająć się nią, więc robimy to dla Pana. Ogromna różnorodność przedsięwzięć zostaje przyjęta w ten sposób, na takiej podstawie, a Pan Jezus w tym rozdziale mówi: „Nie! Nie tak!” On nie jest prowadzony widocznymi potrzebami sytuacji, On jest nie kierowany wpływem jakie różne rzeczy na Niego wywierają, aby miały być wezwaniem do działania.

Dla Niego jest to kwestia tego, co Bóg robi i co robi w tym szczególnym czasie. Mając jeden cel, Bóg robi różne rzeczy w różnym czasie, różne rzeczy podkreśla od czasu do czasu, a ci, którzy są rzeczywiście jedno z Chrystusem, muszą być kierowani tym, co Chrystus w tym szczególnym czasie Sam podejmuje, czemu Siebie oddaje: „…cokolwiek On czyni, Syn również czyni to samo„. Istotą jest tutaj to, co Bóg czyni i o tą życiową jedność z Nim w Chrystusie, aby to samo osiągnąć.

T. Austin-Sparks from: The Meaning of Divine Life – Chapter 3

_____________________________________________________________________________________________

10 marca| 12 marca

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich

[Głosów: 0   Average: 0/5]

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *